Judoklubben National - logotyp


Resultat

Bilder

Filmklipp

 

 

Tävlingsinfo - Deltagarlista

33nd International Judo Tournament i Venray,

Nederländerna, 2-3/6-07

 FLICKOR (1993/1995) Weight -44 kg

 1 Kelly ARENDSE(Jv Nintai Netherlands)
 2 Amber ARKENBOSCH(Judoclub brunssum Netherlands)
 3 Romy BOGAART(Stichting Topjudo Kenamju Netherlands)
 4 Babette BROEREN(Majaheicha Ryu Netherlands)
 5 Melissa BRUIJN(Kodokan Netherlands)
 6 Aneta BURIANKOVA(Judoclub Litokan Czech Republic)
 7 Julie BYGDEVOLL(Norwegian National Team Norway)
 8 Landru CAROLINE(Lens France)
 9 Fleur COLMAN(Asahi'90 Kruishoutem Belgium)
 10 Larissa DEGROOTE(Judoclub Kawaishi Ingelmunster Belgium)
 11 Sanne DIJKE VAN(Judoclub berlicum Netherlands)
 12 Tal GARDINER(Sportif Judo Scotland)
 13 Matilda GLEERUP(Budokan Sweden)
 14 Nancy GOLDSMITH(J.S.C. England)
 15 Esra GROENEWOLD(De Korte S.I. Netherlands)
 16 Karin HOLMBERG(Lindome Judoklubb Sweden)
 17 Lisa LEYMAN(Asahi'90 Kruishoutem Belgium)
 18 Sabrin MAMHOUD(Kai in Sho Netherlands)
 19 Lien MOORS(Judoteam Oost-Vlaanderen Belgium)
 20 Alvita TSJOBANJAN(Kai in Sho Netherlands)
 21 Catharina VAN DER WAL(Jv Keo Netherlands)
 22 Elin EKLUND (JK National Sweden)

FLICKOR (1993/1995) Weight -52 kg

 1 Fritzi BLUMHAGEN(TSV Einheit Süd Chemnitz Germany)
 2 Kristy CUYPERS(Budoschool Shintai Netherlands)
 3 Therese DE NEERGAARD(Budokan Sweden)
 4 Shana DEVLAEMINCK(Judoteam Oost-Vlaanderen Belgium)
 5 Shana DEVLAMINCK(Judoclub Samoerai Ronse Belgium)
 6 Susann DIETRICH(Judoclub Halle Germany)
 7 Jet DUINMEIJER(Dojo 't Loo Netherlands)
 8 Vicky EUSTACE(Redbridge Judo Club England)
 9 Alexandra FÜZESI(Pollàk DSE Hungary)
 10 Aino GANSEMANS(Judoteam Oost-Vlaanderen Belgium)
 11 Leonie GASTEL VAN(Judoclub berlicum Netherlands)
 12 Bianca HANDRICH(TSV Bayer 04 Leverkusen Germany)
 13 Ekaterina IVANOVA(Ska Russia)
 14 Moa JACOBSSON (JK National Sweden)
 15 Charlene LEISBERGER(Judoteam Maastricht Netherlands)
 16 Melanie LEMEE(Orne Judo France)
 17 Denise NORTAN(Stichting Topjudo Kenamju Netherlands)
 18 Alisson NUTIN(Section régionale la Madeleine France)
 19 Ecem ÖZEL(Hayrabolu Turkey)
 20 Felicia OLSSON(Budokan Sweden)
 21 Undine PRINS(Sportinstituut Schiedam Netherlands)
 22 Luisa TIEDE(Judoclub Halle Germany)
 23 Larissa mirijam TILLENBURG(Th Eilbeck Germany)
 24 Mariëlle VALKENBURG VAN(Randers de Geus Netherlands)
 25 Lize VLEGELS(Judoclub beveren Belgium)
 26 Tess WESTENDE VAN 'T(De Korte S.I. Netherlands)
 27 Maike ZIECH(Budo Sport Yamato Hürth Germany)

 

 POJKAR (1991/1992) Weight -55 kg

 1 Truls AASERUD(Norwegian National Team Norway)
 2 Kenji ACCARD(ESSM Judo France)
 3 Roel ALBERT(Judoteam Maastricht Netherlands)
 4 Benjamin ALMO THORSELL(Wemmenhøg Budoførening Sweden)
 5 Kristian ANDERSTEDT(Saltsjö Judoklubb Sweden)
 6 Rodel ARNOLDS(Judoclub Wermelskirchen Germany)
 7 Ronan BELIOT(Orne Judo France)
 8 Nick BIERMANS(Judoteam Maastricht Netherlands)
 9 Dax BIESBROUCK(Stichting Topjudo Kenamju Netherlands)
 10 Anthony BOUQUEREL(Orne Judo France)
 11 Alexandre BRUNO(ESSM Judo France)
 12 Fabien DELERUE(Section régionale la Madeleine France)
 13 Mike DEMIDDELE(Judoschool Kortrijk Belgium)
 14 Jonathan DEWAR(Judo scotland Scotland)
 15 Matthias DHAENENS(Kiawazu Deinze Belgium)
 16 Julien EL FAIZ(Section régionale la Madeleine France)
 17 Axel FERNANDEZ(ESSM Judo France)
 18 Edgar FLUIJT(Sportstichting Chitari Netherlands)
 19 Angelo HABETS(Judoteam Maastricht Netherlands)
 20 Thore HÄGGLUND (JK National Sweden)
 21 Sören HAPERS(Judoclub arendonk Belgium)
 22 Rick JASPERS(Budovereniging Bergen Netherlands)
 23 Tobias JOHANSSON(GAK Enighet Sweden)
 24 Luke JONES(British Judo Association England)
 25 Alex JONES(British Judo Association England)
 26 Maxim KOPACHEV(Judoclub Lenkai Russia)
 27 Mads KRISTENSEN(Danish Judo Federation - (cadet) Denmark)
 28 Zurab LABADZE(Georgian Judo Federation Georgia)
 29 Harmen LEMMENS(Judoclub Bree Belgium)
 30 Ciaran LITTLE(Irish Judo Association Ireland)
 31 Gianni LOCARINI(Samoens Judo Club France)
 32 Gert MAES(Sportcentrum Jan de Rooy Netherlands)
 33 Remco MAHN(De Korte S.I. Netherlands)
 34 PÅl andreas NARUM(Norwegian National Team Norway)
 35 Thor NIELSEN(Danish Judo Federation - (cadet) Denmark)
 36 Laurens NOORDHOEK(De Korte S.I. Netherlands)
 37 Daniel NORDSMARK(Danish Judo Federation - (cadet) Denmark)
 38 Peter OLSEN(Danish Judo Federation - (cadet) Denmark)
 39 Andrew PAYANI(Dartford Judo Club England)
 40 Kevin RESAG(TSV Bayer 04 Leverkusen Germany)
 41 Kay RIJN VAN(De Korte S.I. Netherlands)
 42 Anthony ROBERT(Orne Judo France)
 43 Bjorn ROGGE(Judoteam Oost-Vlaanderen Belgium)
 44 Lukas RUBBENS(Sportcentrum Delta Netherlands)
 45 Vince SCHALLENBERG(De Korte S.I. Netherlands)
 46 Lee STOREY(The Parks Judo Club England)
 47 Marco STORSBERG(Judoclub Wermelskirchen Germany)
 48 Tobias THOFTE(Norwegian National Team Norway)
 49 Georgiy TSIKORIDZE(Ska Russia)
 50 Jordan WILLOQUEAUX(Section régionale la Madeleine France)
 51 Chris WRIGHT(Judo scotland Scotland)
 52 Sem ZIJLSTRA(Stichting Topjudo Kenamju Netherlands)

 DAMJUNIORER (1988/1990) Weight -52 kg

 1 Linnea BIRNBO(JK National Sweden)
 2 Leanne BLACK(Judo scotland Scotland)
 3 Christin BÖNIG(Judoclub Obernburg Germany)
 4 Lotte DENOO(Judoclub Kawaishi Ingelmunster Belgium)
 5 Dawn FORSYTH(Judo scotland Scotland)
 6 Liesbeth LENAERTS(Top Judo Antwerpen Belgium)
 7 Laure PAQUET(Ecole des Sports Mouscron Belgium)
 8 Nikki PLUYMAEKERS(Judoteam Maastricht Netherlands)
 9 Anna line SØGAARD(Esbjerg Judo Club Denmark)
 10 Lise TRICHT VAN(Judoclub Lennik-Roosdaal Belgium)

 DAMJUNIORER (1988/1990) Weight -70 kg

 1 Melanie COUCKE(Judoschool Kortrijk Belgium)
 2 Sofie DE SAEDELAERE(Judoteam Oost-Vlaanderen Belgium)
 3 Megan FLETCHER(British Judo Association England)
 4 Sacha GORISSEN(TSV Hertha Walheim Germany)
 5 Anika KIRSCHNER(Judoclub Obernburg Germany)
 6 Caroline ÖSTERMAN(JK National Sweden)
 7 Zoë PEETERS(Judoclub Vosselaar Belgium)
 8 Courrier TIPHANIE(Harnes 62 France)
 9 Samantha VAN WEEL(Sportschool Muilwijk Netherlands)

 HERRJUNIORER (1988/1990) Weight -73 kg

 1 Adrian ÄSTRÖM(Budokan Sweden)
 2 Tony BEEBY(Essink Sportcentrum Netherlands)
 3 Sjoerd BERG VAN DE(Stichting Topjudo Kenamju Netherlands)
 4 Mitchell BOLLEBOOM(De Korte S.I. Netherlands)
 5 Jelle CAMBIER(Judoclub Koksijde Belgium)
 6 Pierre CHAILLOU(Orne Judo France)
 7 Geoffrey DAGUET(Judoclub de Cremieu France)
 8 Fabian DARGEL(TSV Bayer 04 Leverkusen Germany)
 9 Patrick DAWSON(Judo scotland Scotland)
 10 Michael DE JONG(Essink Sportcentrum Netherlands)
 11 Richard DREIJER(De Lange Netherlands)
 12 Geert HAAN DE(Judoschool Marco Oord Netherlands)
 13 William HENRY(Willesden England)
 14 Stephen KERSKI(PSV Duisburg Germany)
 15 Morten KOLMOS(Danish Judo Federation - (junior) Denmark)
 16 Xavier KUPPENS(Judoclub Ippon Buggenhout Belgium)
 17 Nick LEEUWENHOEK(De Korte S.I. Netherlands)
 18 Tom LUNDQVIST(JK National Sweden)
 19 Marcus MADAR(GAK Enighet Sweden)
 20 Scott MCKEATING(Judo scotland Scotland)
 21 Bart ONGENA(Judoteam Oost-Vlaanderen Belgium)
 22 Jeremy PARIS(Orne Judo France)
 23 Arno PIREN(Judoclub esch Luxemburg)
 24 Billy PITTMAN(Redbridge Judo Club England)
 25 Gerard PRUIJSEN(Essink Sportcentrum Netherlands)
 26 Wouter RILL(Stichting Topjudo Kenamju Netherlands)
 27 Jerome ROBINSON-REID(Willesden England)
 28 Peter RUBBENS(Sportcentrum Delta Netherlands)
 29 Jeff SIREGAR(Den Edel Fun to be Fit Netherlands)
 30 Jiri STANISZEWSKI(Judoteam Maastricht Netherlands)
 31 Yaël TERSLUIJSEN(Stichting Topjudo Nijmegen Netherlands)
 32 Oliver TRIGG(Judo scotland Scotland)
 33 Tommy TWILHAAR(Sportinstituut Ooms Netherlands)
 34 Timur USNEEV(Top Judo Antwerpen Belgium)
 35 Ricky V. IPERENBURG(Sportinstituut Ooms Netherlands)
 36 Bart VANRENTERGHEM(Top Judo Antwerpen Belgium)
 37 Mark WASSENBERG(Essink Sportcentrum Netherlands)
 38 Daniel WEINRICH(SV Oberdorfelden Germany)
 39 Xander ZONNEVELD(De Korte S.I. Netherlands)

 

 

Hem    Tillbaka    Sidans topp

judo@national-gummi.se